Nagyon sok kudarc ért a csibekeltetés kapcsán is. A keltetéssel, bújtatással, naposokkal minden rendben, ott már csak keveset hibázok. A hetes, több hetes növendék csibék viszont gondot okoztak. Túl hideg, túl meleg.
Indító táp, de az gyógyszeres, vagy saját keverék, de az nem olyan.
Sokan vannak, kevesen vannak.
Együtt vannak (pulykáknak jót tesz más társasága), külön vannak.
Milyen legyen az itató? Kacsák úsznának, fürjek belefulladnak vagy csurom vizesek leszek és megfáznak az 1mm-es víztől.
Milyen alom legyen? Milyen fűtés? Milyen világítás? Olcsó is legyen, de hatékony is.
Zöldet mikor adjak? Mekkora méretben?
És még lehetne sorolni.
Már 4 éve keltetünk, és vannak újra meg újra visszatérő hiányok. A hőmérséklet szinten tartása az egyik ilyen. Nem akartam 24 órát világítani nekik, mert az nagyon nem természetes. Infrával horribilis lenne a villanyszámla. A sima izzó hőereje kevésnek bizonyult. Nagyon taposták egymást. Kerestem, kutattam, mígnem az egyik fürjes oldalon rátaláltam az infrafilmre.
Beszereztük, kipróbáltuk, azóta nem volt elhullás a csibéknél, pdig hidegek a napok! Két 40 Wattos film, és egy ledes izzó nappal, éjszaka a lámpa kikapcsolva,fűtés folyamatosan. A csibék vidámak, elégedettek, fejlődnek!
A helyük pedig egy régi ruhásszekrény, beszerelve 3-4 fakk, olyan 40 centis belmagassággal, 60*40es méretben.
Itatónak a papagájitató nagyon bejött. Tiszta marad a víz, megtanulnak inni belőle gyorsan, a nagy méretűt nem is tudják feldönteni.
Alomnak a széna darálék, ami lepereg a nyulak, kecskék etetésekor, ahogy visszük a szénatárolóból a szénarácsba etetni, de még ezalatt nagy nylonfólia, hogy könnyen kialmozhatók legyenek. Almozáskor csak felhajtom a széleit a fóliának, mehet is ki. Persze előbb a csibéket áthelyezem. :)
A szekrény mennyezetére szerelve, ledes izzóval. |
Csibék a papagájitatóval, infrafilmmel. |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése